پین قالب

پین قالب یکی از مهمترین ابزاری است که برای ایجاد سوراخ و شکاف در میان قالب های مختلف بتونی به کار می رود. این پین مقاومت بسیار زیادی دارد و می تواند اتصالات را به گونه ای طراحی کند که در کنار یکدیگر قرار گیرند. این محصول در سایزها و اندازه های متفاوتی تولید می شود و صنعتگران می توانند با توجه به سلیقه خود بهترین گزینه را انتخاب کنند. 

پین قالب بندی

پین قالب بندی یک ابزار مهمی است که در صنایع مختلف به کار میرود و در فرآیند قالب گیری استفاده های بسیار زیادی دارد. از این محصول می تواند به عنوان یک قطعه اساسی در ساخت قالب ها استفاده کرد. در واقع، با استفاده از پین قالب  می توان سوراخ، شکاف و یا هر جزییات دیگری که قالب ها به آن نیاز دارند را ایجاد کرد. با استفاده از این پین می توان فضای لازم را در قالب و برای جدا کردن قطعات تعیین کرد. همین امر باعث شده است صنایع مختلف قالب گیری پلاستیک و فلزی به سمت استفاده از این پین متمایل شوند. 

البته باید بدانید صنعت چاپ نیز یکی از مشتریان اساسی این قالب هاست. پین قالب به صورت استوانه ای، مخروطی، صاف و اشکال دیگر تولید می شوند. بنابراین کسانی که می خواهند پین قالب بندی خریداری کنند، ابتدا باید نیازهای خود را شناسایی کنند و سپس برای خرید اقدام نمایند. بهتر است بدانید این پین ها در اندازه های بزرگ و کوچک تولید می شوند و صنایع در زمان خرید باید به اندازه آن توجه داشته باشند. طرحی که در پین به کار می رود به نوع قالب بستگی دارد. این پین ها هم میتوانند ثابت و هم می توانند متحرک و جداپذیر باشند.

Image

پین قالب سازی

پین قالب در شرایط متعددی مورد استفاده قرار می گیرد که به شرح زیر هستند :
جدا کردن قطعه : یکی از مهمترین کاربردهای پین قالب جدا کردن قطعات تولید شده از قاب است. بهتر است بدانید این فرآیند بسیار مهم است و اگر به درستی انجام نشود، ممکن است به قطعه آسیب های زیادی وارد شود. با توجه به این شرایط، توصیه می شود در زمان خرید پین قالب تمامی موارد را مد نظر قرار دهید.

سوراخ ایجاد کردن : از کاربردهای دیگر پین قالب می توان به ایجاد سوراخ در قطعات مختلف اشاره کرد. این سوراخ ها می توانند برای تثبیت و یا تراشه برداری مورد استفاده قرار گیرند. اگر این سوراخ ها به درستی ایجاد نشوند، به فرآیند قالب گیری آسیب های جدی وارد می شود و همین امر می تواند در صنایع مختلف مشکل ایجاد کند.

به وجود آوردن شیب : از کاربردهای دیگر پین قالب می توان به ایجاد شیب در قالب ها اشاره کرد. بهتر است بدانید این شیب ها اهمیت زیادی دارند و می توانند قطعات را به شیوه ای درست در فرآیند تولید قرار دهند. با توجه به این موضوع که هزینه تولید این قطعات بسیار زیاد است، اگر شما از قطعات جانبی به درستی استفاده نکنید، هزینه های زیادی به شما وارد می شود.

نگه داشتن قطعات : در برخی از جایگاه ها می توان از پین قالب برای ثبت قطعات در موقعیت دقیق استفاده کرد. استفاده از این پین ها باعث می شود که اجزا در محل مناسب خود قرار گیرند و همین امر از جا به جایی جلوگیری می کند. 

پین و گوه قالب بندی 

بهتر است بدانید پین قالب یکی از مهمترین ابزاری است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این پین ها می تواند کیفیت قطعات تولید شده را بالا ببرد و کار شما را به یک کار خاص و تکرار نشدنی تبدیل کند. در واقع، باید بدانید پین قالب می تواند راندمان تولید را بالا ببرد و در نتیجه شما می توانید هر چه زودتر به اهداف خود دست پیدا کنید. با توجه به این مسئله که خرید این پین نقش بسیار مهمی در افزایش کیفیت قطعات دارد، باید دانش خود را قبل از خرید بالا ببرید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید و همین امر به شما کمک می کند تا بتوانید تعداد تولید و کیفیت آنها را افزایش دهید و به اهداف تجاری خود برسید. 

پین و گوه چیست؟

گوه یکی دیگر از ابزاری است که در صنعت نجاری کاربرد زیادی دارد. با استفاده از پین و گوه می توان اتصالاتی را در میان قالب های بتن فلزی ایجاد کرد. در واقع، کاربرد اصلی و اولیه پین و گوه اتصال قالب های پانل بتونی به یکدیگر است. گوه که در اصطلاح علمی به آن مادگی نیز گفته می شود بخشی است که شیار را ایجاد می کند و پین در آن قرار می گیرد. همچنین، باید بدانید گوه درضخامت های مختلفی تولید می شود و شما باید قبل از خرید به نیازهای خود توجه بسیار زیادی داشته باشید. ضخامت ورقی که در این راستا به کار برده می شود معمولا 4 میلیمتر است، اما امروزه در بازار ضخامت های 3 و 5 میلیمتر نیز موجود است. 

مزایا استفاده از پین و گوه

استفاده از پین و گوه فواید بسیار زیادی دارد و می تواند به رشد صنایع مختلف کمک نماید. بهتر است قبل از خرید پین و گوه ابتدا این مزایا را به طور کامل بشناسید و سپس برای خرید آن اقدام کنید. هر چقدر بتوانید دانش خود را در این زمینه بالا ببرید، به همان اندازه به پیشرفت های بیشتری در کار و صنعت خود دست پیدا میکنید و این امر ارزش بسیار زیادی دارد. برخی از مزایای پین و گوه به شرح زیر هستند:

قیمت مناسب : یکی از مهمترین مواردی که باعث شده است استفاده از پین و گوه مد نظر قرار گیرد قیمت مناسب آن است. ممکن است شما مجبور شوید برای تهیه محصولات مشابه دیگر هزینه زیادی را بپردازید. اما با استفاده از این ابزار می توانید با هزینه مناسب کار صنعت خود را پیش ببرید.

سهولت در استفاده : یکی دیگر از موا��دی که باعث شده است استفاده از پین و گوه مد نظر قرار گیرد سهولت در استفاده است. برخی از ابزار استفاده های بسیار سخت و دشواری دارند و در نتیجه به راحتی نمی توان از آنها استفاده کرد. اما باید بدانید شما می توانید به سادگی از این ابزار استفاده کنید و کار خود را به جلو برانید. 

جلوگیری از نشت : از مزایای دیگر پین و گوه می توان به استحکام زیاد آن اشاره کرد. پین و گوه می تواند از نشت بتون جلوگیری کند و همین امر نقش بسیار مهمی برای حفظ صنعت و سازه هایی دارد که با استفاده از این محصولات ساخته می شوند.
همانطور که مشاهده می کنید پین و گوه از ابزارهای ارزشمندی هستند که می توانند فواید زیادی را برای صنایع شما به ارمغان بیاورند.

Image

روش استفاده پین و گوه

یادگیری استفاده از پین و گوه بسیار مهم است. در غیر اینصورت، شما نمی توانید از پین و گوه به خوبی استفاده کنید. برای اتصال قالب ها با استفاده از پین و گوه باید به نرینگی و مادگی توجه داشته باشید. هر چقدر که پین و گوه ضخامت بیشتری داشته باشند؛ باعث می شود اتصال محکمتری میان پانل ها به وجود بیاید و در نتیجه تعداد بیشتری در هر متر مربع به کار برده می شود. به طور میانگین، هر قالب با توجه به مدلی که در کنار سایر قالب ها قرار می گیرد به 5 جفت پین و گوه نیاز دارد.

قیمت پین و گوه

از جمله سوالاتی که همواره پرسیده می شود در مورد قیمت پین و گوه است. بهتر است بدانید قیمت پین و گوه به عوامل متعددی بستگی دارد. اولا باید بدانید این محصولات در اندازه ها و سایزهای متفاوتی تولید می شوند و هر چقدر سایز آنها بزرگتر باشد قیمت نیز بالات می رود. مسئله دیگری که می تواند بر قیمت این ابزار اثر بگذارد متریالی است که در ساخت آنها به کار رفته است. با توجه به تمامی این موارد توصیه می شود که قبل از خرید مشخصات فنی آن را به طور کامل بررسی کنید.

موارد مصرف پین و گوه

همانطور که در طول این متن به آن اشاره کردیم از این ابزار در نجاری کاربرد بسیار گسترده ای دارند. تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد پین قالب و پین و گوه در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید از پین قالب  می توان سوراخ، شکاف و یا هر جزییات دیگری که قالب ها به آن نیاز دارند را ایجاد کرد. همین امر باعث شده است که کاربرد این محصول بسیار گسترده است و صنایعی که به قالب گیری نیاز دارند، مانند صنایع قالب گیری پلاستیک و چاپ، می توانند از آن استفاده کنند.

سنبه برش مته پین تثبیت
ابزار پولیش فنر قالب قلاویز
بوش و ملیه راهنما بلوک پلاستیک کفشک قالب
راهنمای ساچمه ای بلوک قالب پیچ و مهره
فنر هلی کویل سوپاپ هوا قالب روبند قالب
سوپاپ هوای قالب مهره واشر دار ستاک مهره تی T
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید