بوش پران

بوش پران به صورت انطباقی در داخل اینسرت  و روی پین ماهیچه حرکت کرده و در صفحه نگهدارنده پران ها بسته می شود. همچنین باید به این موضوع  توجه کرد که ماهیچه به صورت کامل  در داخل بوش پران قرار گرفته است. چون اطراف ماهیچه کاملاٌ توسط بوش پران احاطه می شود. ما به چند روش می توانیم پین ماهیچه را به کفشک متحرک ببندیم.اگر تعداد پین ماهیچه ها زیاد باشد از یک صفحه نگهدارنده ماهیچه استفاده می گردد که با پیچ به کفشک متحرک بسته می شود روش سوم در زمانی استفاده می گردد که تعداد کمی پین ماهیچه  وجود داشته و یا قطر پین ماهیچه بزرگ باشد در این روش پین ماهیچه را مستقیماٌ با پیچ  می بندند.در این طرح الزاماٌ از یک پین ماهیچه استاندارد استفاده میگردد که یک رزوه در داخل آن ایجاد می شود تا بتوان بدون استفاده از یک صفحه نگهدارنده مستقیماٌ ماهیچه را به صفحه کفشک متحرک ببندیم  در نتیجه نیازی به صفحه نگهدارنده نیست. همچنین این نوع پین ماهیچه ها توسط سازندگان اجزا استاندارد عرضه می شود.

Image

بوش پران و ماهیچه پران نیز بایستی نسبت به هم حرکت نسبی داشته و وقتی که مجموعه پران تحریک شد، بوش پران نسبت به ماهیچه حرکت کرده و قطعه تزریقی را ران می کند. پران با سیستم بوش پران راندمان بالایی دارد چون سطح موثر پران زیادی برای اعمال نیروی پران وجود دارد اگرچه بوش پران را با هر مقطعی می توان ساخت ولی در عمل طراحی معمولاٌ به مقاطع گرد محدود می گردد. چون بقیه مقاطع ماشین کاری و انطباق قطعات با یکدیگر پرهزینه می باشد. همچنین نباید ماهیچه پران در سراسر طول خود با بوش پران در تماس باشد. برای کاهش اصطکاک و جلوگیری از ایجاد خراش و جام کردن پران باید سطح تماس بین دو قطعه  حداقل مقدار ممکن در نظر گرفته شود. برای این منظور قسمت عقب سوراخ بوش پران با قطر بیشتری تراشکاری می شود. همچنین  از روش بوش پران هنگامی  که تعداد محفظه ها کم باشد استفاده می گردد.اگر تعداد محفظه ها بیش از ۲ عدد باشد استفاده از صفحه بیرون انداز اقتصادی تر می باشد. اشکالی مانند: دو شکل بعدی ، یک ماسوره دو طرف مخروط و یک قطعه نافی دار را فقط با روش بوش پران می توان تولید کرد.همچنین باید توجه کنید  در صورتی که خط جدایش زیر، بالاترین سطح قطعه باشد روش پران با صفحه بیرون انداز روش مناسبی نمی باشد   چون وقتی صفحه بیرون انداز عمل  می کند هنوز بخشی از قطعه در داخل صفحه باقی مانده است.

بوش پران چیست

بوش پران یکی از قطعاتی می باشد که در قالب‌های پلاستیک یا بلوک استفاده می شود. در این روش قطعه تزریقی توسط یک پران سوراخ دار پران می گردد که به آن بوش پران گفته می شود. این پران ها در سه حالت به کار برده می شوند که عبارتند از:
 1. برای پران کردن بعضی از قطعات تزریقی گرد
 2. برای پران کردن هر گونه بیرون زدگی موضع دایره ای شکل بر روی قطعه
  3. برای اینکه بتوان در اطراف یک ماهیچه گرد از یک پران استفاده نمود
 نکته مهم که باید به آن توجه نمود این می باشد که  هنگام عمل مجموعه  پران ، تمام بوش پران و ماهیچه پران کاهش پیدا می کند ولی بایستی در طراحی دقت کرد تا در زمانی که پران در موقعیت جلویی خود می باشد حداقل به اندازه ۷ میلیمتر از طول، به صورت انطباقی با یکدیگر درگیر باشد. در قطعات استاندارد، دامنه  وسیعی  از اندازه های متفاوت  بوش پران قابل دستیابی می باشد.

Image

بوش پران قالب

یکی از پرکاربرد ترین قطعه در صنعت قالب سازی سنبه پران است. این قطعه در قالب پلاستیک نصب می شود و در زمان باز شدن قالب ، به محصول نیرو وارد می کند و آن را به خارج از قالب هدایت می نماید. در اینجا برای جلوگیری از سایش و خوردگی دیواره ی قالب از قطعه کمکی به نام بوش پران قالب استفاده می گردد. این قطعه در واقع یک قطعه واسط بین سنبه پران و دیواره قالب است که از برخورد سنبه پران با دیواره قالب جلوگیری به عمل می آورد. استفاده از آن می‌تواند  تا حد زیادی خسارت‌های مادی را کاهش دهد. چون در صورتی که سنبه پران با دیواره قالب برخورد کند می ‌تواند  قالب را از بین ببرد. همچنین هزینه تعویض بوش پران به مراتب کمتر از هزینه‌ تعویض کلی قالب است.

قیمت بوش پران

قیمت بوش پران با توجه به نوع و جنس آن متفاوت  است. برند بوش پران نیز از عوامل تاثیر گذار در قیمت آن می باشد. هر چه کیفیت مواد اولیه استفاده شده در آن بیشتر باشد قیمت آن نیز به مراتب بالاتر خواهد بود.

Image

خرید بوش پران

بوش پران باید دارای استحکام بسیار بالایی بوده تا به مرور زمان دچار خرابی نگردد از این رو برای ساخت آن معمولا از فلز فولاد استفاده می کنند. بوش پران معمولا  در اندازه‌های متفاوتی  تولید می گردد که بسته به اندازه و نوع بوش پران باید آن را تهیه  نمایید از این رو در هنگام خرید باید در مورد اندازه‌ی آن توجه زیادی به خرج دهید. همچنین  در قسمت انتهایی  بوش پران قسمتی پله ای شکل است تا بوش به راحتی بتواند در جای خود قرار گیرد.

ما در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات جامعی در خصوص بوش پران و انواع آن به شما ارائه دهیم و امیدواریم این اطلاعات برای شما موثر و مفید واقع شده باشد و کارشناسان و همکاران ما با تیم کارشناسی حرفه ای و با تجربه برای ارائه مشاوره  و عرضه بهترین بوش پران در خدمت شما هستند تا بتوانید بهترین انتخاب  و خرید را در این زمینه داشته باشید. 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید