فنر رزوه

فنر رزوه مفتولي با جنس فولاد ضد زنگ می باشد که به شکل فنر پیچیده شده و توانایی جايگزيني كليه رزوه های مادگی میلیمتری و اینچی موجود در جهان را دارد . برای ساخت اين مغزی ها بدون استفاده از حرارت  فرآیند تولید آن انجام می گیرد و اين موضوع باعث مقاومت کششی در حد 145 کیلو پوند بر متر مربع در مفتول فولادی شده است .با جایگذاری مغزي هلی کویل ، مقاومت فنر رزوه در برابر اصطكاك ، فرسودگي و استهلاك به شکل قابل ملاحظه ای افزايش پیدا می کند.

فنر رزوه ای

فنر رزوه ای

اولین ویژگی که در ارتباط با فنر رزوه می توان در نظر داشت استاندارد های بین المللی آن می باشد. این فنر ها با سه مدل ارتفاع طراحی و ساخته می شوند که با شناسه تجاری و صنعتی d معرفی می گردد.همچنین  ارتفاع گام های این فنر ها نیز با یکدیگر متفاوت است که مطابق با نیاز مشتری ارائه می شوند. گام معمولی از گام های این محصول می باشد که به صورت ریز و متوسط می باشد. گام های فنر رزوه هم بر اساس میلی متر در نظر گرفته می شوند و هم برحسب اینچ ولی با توجه به اینکه  واحد اندازه گیری میلی متر در کشور ما استفاده زیادی دارد نوع میلی متری آن نیز بسیار پر فروش تر می باشد. این محصولات با کیفیت بالا و طول عمر زیاد ارائه می گردد که قیمت مناسبی داشته و با توجه به کارایی که دارند، ارزش خریدن را دارند.

 فنر رزوه دار

پیچ و مهره نیز همچون سایر قطعات صنعتی بعد از مدت زمانی از استفاده با فرسودگی مواجه می شوند. گاهی این قطعات جهت مصارف خانگی کاربرد دارند که بر این حسب می توان آنها به راحتی را تعویض نمود ولی  وقتی که پیچ و مهره در محیط های صنعتی استفاده می شود به راحتی قابل تعویض نبوده و نیاز به تعمیر آن ها می باشد.در صنعت ابزاری برای تعمیر پیچ و مهره ها وجود دارد. وظیفه ابزار تعمیر رزوه ها اصلاح و یا صافکاری آن ها می باشد. با این ابزار پیچ یا مهره سوهان کاری و اره کاری می شوند. یک نوع از این ابزار همچون به پیچ و مهره می باشند. با این تفاوت که شیارهای آن ها همچون فنر رزوه پیچ و مهرهها واضح نمی باشند. بنابراین می بایست توجه شود که شیارهای سوهانها با شیارهای پیچ کاملا موازی باشند.به طور کلی  از ویژگیهای این وسیله می توان به سهولت کار، سبک بودن دستگاه و کوچک بودن آن برای راحتی جابجایی اشاره داشت.
گاهی اوقات ممکن است که فنر رزوه  که در قطعات ماده ایجاد نموده به مرور زمان و با عوامل مختلف با خوردگی مواجه شود بنابراین از بین می ‌روند، لذا دیگر کارآیی گذشته را نخواهند داشت؛ در این زمان لازم است به گونه ‌ای قطعه آسیب دیده را ترمیم کرد که بتوان مجدداً قطعه مورد نظر را با همان کارایی استفاده شود.یکی از راه‌ها این است که قطعه صدمه دیده را تعویض نماییم و از قطعه جدید با رزوه کاری مجدد بهره مند شویم ولی این کار منجر به اتلاف هزینه و زمان خواهد شد؛ راه حل دیگر این است که از فعالیت‌هایی همچون جوش‌کاری، بوش ‌گذاری و... جهت ترمیم قطعه آسیب دیده  استفاده نماییم به این صورت هم با اتلاف زمان و هزینه همراه می باشد ولی  راه حل کارآمدی وجود دارد که می ‌تواند با صرف هزینه و زمان کمتر، آسیب دیدگی را جبران کند؛ استفاده از فنر رزوه در این شرایط راهی کارآمد و به صرفه خواهد بود.

 فنر رزوه دار

فنر هلی کویل

گاها ممکن است پیچ ها بر اثر باز و بسته کردن زیاد و یا فشار بیش از حد با خرابی یا و به اصطلاح گشاد شدن مهره یا در قسمت قرار گیری مواجه شوند. این مشکل به دفعات در صنعت پیش می آید و به دلایل بسیاری گاها نمی توان بخش فنر رزوه را تعویض کرد. با توجه به خراب شدن مهره یا رزوه های هم امکان استفاده از آن قطعه وجود نخواهد داشت.فنر هلی کویل راه حلی جهت رفع  این مشکل می باشد. فنر هلی کویل مناسب ترین راه برای حل مسئله خواهد بود. در واقع هلی کویل دارای نوعی فنر می باشد که با توجه به قطر سوراخ و گام پیچ مورد نظر انتخاب و داخل سوراخ کار گذاشته می شود. این فنر از نوعی آچار مخصوص جهت محکم کردن و  نصب بخوردار می باشد. در نهایت می توان با قلاویز هلی کویل رزوه مورد نظر را نیز ایجاد کرد. تمام این مراحل هلی کویل می باشد.

گاهی در هنگام کار اتفاق افتاده که با یک پیچ ، با یک رزوه ی هرز شده مواجه می شوید این فنر ها از جنس فولاد ضد زنگ می باشند و می تواند جایگزین مادگی های هرز محسوب شوند.به طور معمول فنر هلی  کویل را حرارت نمی دهند زیرا باعث افزایش مقاومت کششی فنر  خواهد شد.برای مصرف آن لازم است تا ابتدا قطر سوراخ مورد نظر را به دست آوریم بعد با استفاده از مته ی قلاویز مورد نظر سوراخ را به اندازه مناسب در آوریم. و در نهایت با  قلاویز روی سطح سوراخ رزوه ایجاد نماییم  و در آخر  آن فنر را درون سوراخ قرار می دهیم.

فنر هلی کویل

قیمت فنر رزوه

فنر رزوه مفتولي از جنس فولاد ضد زنگ می باشد که به شکل فنر پیچیده شده و امکان جایگزینی کليه رزوه های مادگی میلیمتری و اینچی موجود در جهان را دارد .برای ساخت اين مغزی ها بدون استفاده از حرارت شدنی است  و این امر منجر به مقاومت کششی در حد 145 کیلو پوند بر متر مربع در مفتول فولادی می شود. با جایگذاری مغزي هلی کویل ، مقاومت فنر رزوه در برابر اصطكاك ، فرسودگي و استهلاك بسیار افزایش می یابد.امروزه انواع فنر رزوه با قیمت مناسب را می توان به صورت غیر حضوری و آنلاین تهیه نمود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید