قطعات قالبسازی

قالب ها در واقع به عنوان لوازمی به شمار می روند که جهت ساخت قطعات بهره برداری می گردد. از گذشته تا کنون استفاده از قالب ها و قطعات قالبسازی توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده  و جهت ساخت انواع لوازم و قطعات قالبسازی در دوره های مختلف بهره برداری گردیده است. در حال حاضر از انواع مواد اولیه، قالب هایی را جهت انبوه سازی قطعات تولید می نمایند. قالب های صنعتی در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از آن ها به روش خاصی تولید و از هر کدام از آن ها جهت ساخت وسایل خاصی مصرف می شوند.  

قطعات قالب سازی صنعتی

امروزه قالب سازی و استفاده از قطعات قالبسازی تاثیر بسیاری در صنعت دارد. به نوعی می توان گفت بخش عمده ای از دستگاه ها و خدمات صنعتی از قالب ها و این فرآیند بهره مند می شوند. استفاده از ابزار قالب سازی جهت تولید قالب های مناسب و کارآمد تاثیر بسزایی دارد . قالب هایی که با دقت طراحی می گردد قطعا کارآیی مناسب تر و بالاتری خواهند داشت. به طور کلی در قالب سازی صنعتی یک قطعه را به وسیله قالب تهیه شده در تعداد بالا تولید می نمایند. جهت ساخت قالب از قطعات قالب سازی بهره برداری می شود. این ابزار بر حسب نوع قالب و کاربرد هر کدام تعیین می گردد. سنبه، دستگاه های تراشکاری، دستگاه های CNC، کفشک های چدنی و فولادی و سنبه برش و... از این دسته از ابزار و قطعات قالبسازی به شمار می روند. قالبسازی و ابزار قالبسازی آن را می توان یک هنر طراحی محسوب کرد. تکنیک های مختلف ساخت قالب و روش های استفاده از آن در طول تاریخ با تحولات زیادی همراه بوده است. قالب های صنعتی در بخش های مختلف کاربردی بوده است.

قطعات قالب سازی صنعتی

 قطعات قالب سازی دایکاست

ساخت و تهیه قطعات قالبسازی یا محصولات آن نیازمند گذراندن فرآیند طولانی و پرهزینه ای می باشد. کیفیت بالاتر هم باعث طولانی تر شدن پروسه تولید خواهد شد.این ابزارآلات در سرعت دهی روند تولید و ساخت بسیار موثر می باشند. در مدت زمانی کوتاه شما ابزار و محصولات لازم خود را در دسترس خواهید داشت. هزینه تولید نیز به مقدار قابل توجهی در این کار موثر است. به طور کلی بسیاری از مهندسان و طراحان علاقه مند اند تا  قطعات را قبل از تولید انبوه در مرحله طراحی آزمایش کنند تا به این صورت به خوبی ایرادات  طراحی ها کاملا مشخص گردد. برای تولید انبوه و قالب سازی سخت می توان ابتدا نمونه سیلیکونی آن تست شده و در نهایت اقدام به تولید انبوه نمایید.

خرید قطعات قالبسازی 

قالب سازی  و قطعات قالبسازی در صنعت تولید قطعه فرآیند ضروری  محسوب می شود که با شکل دادن به مایع یا مواد خام شکل پذیر به وسیله یک جسم صلب به نام قالب انجام می شود. وقتی که می خواهیم از یک قطعه به تعداد زیاد تولید نماییم، ساخت هر قطعه به شکل جداگانه عمل منطقی نخواهد بود و لازم است تا یک قالب را طراحی نموده و آن را بسازیم و بعد قطعات را از روی آن قالب تولید نماییم.به طور کلی ساخت قالب به عنوان ابتدایی ترین گام جهت تولید انبوه قطعات می باشد.با وجود آنکه  ساخت قطعات از ظرافت و دقت بالاتری برخوردار است، در قالب ساخته شده نیز می بایست ظرافت و حساسیت بیشتری اعمال نمود.ضمن اینکه هرچه قطعه پیچیده تر باشد، ساخت قالب نیز دشوار تر خواهد بود.قالب ها با توجه به جنس قطعات تولیدی، متفاوت می باشند زیرا قطعات می توانند از جنس پلاستیک، شیشه، فلز یا سرامیک باشند که هر کدام قالب مخصوص به خود را دارند.

قیمت قطعات قالبسازی

قالب  و قطعات قالبسازی یکی از ابزارهای تولید انبوه به شمار می روند. برای تولید تعداد بالا محصول نهایی مشابه یکدیگر به کمک قالب سازی و  فرآیند تزریق پلاستیک می توان اقدام نمود.ریشه ی کلمه ی قالب از کلمه ی قلب عربی آمده است که معنای معکوس و واژگون را دارد .به طور کلی منظور از قالب همان معکوس تورفتگی ها و برآمدگی های روی قطعه می باشد. در اثر قالب گیری محصول مورد نظر را به عنوان خروجی به شکل معکوس قالب تحویل می دهد.شما با بهره مندی از پر کردن محفظه ی قالب خود می توانید 1 محصول به دست آورید. بعد از برداشتن محصول از داخل قالب ، مجددا آن را با مذاب پر نمایید و موفق به تولید نمونه محصول دیگری دقیقا مطابق محصول قبلی شوید.فرآیند تبدیل مواد خام به قالب پلاستیک را قالب سازی پلاستیک می گویند.

خرید قطعات قالبسازی 

خرید اینترنتی قطعات قالب سازی

همانطور که می دانید قطعات قالبسازی  و قالب سازی شامل دو مرحله اساسی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.امروزه طراحان قالب برای ساخت قالب به جای گرفتن قالب از قطعه اصلی، قالب را توسط برنامه های مخصوص کامپیوتری همچون IMOLD، SolidWorks و CATIA طراحی می نمایند. این در صورتی می باشد که در گذشته تنها از قطعه موجود توانایی قالب گیری انجام می شد.با این وجود با پیشرفت تکنولوژی، طراحان توانایی طراحی قالب هایی را داشتند که شاید قطعه ای که قرار است از این قالب تولید شود موجودیت فیزیکی نداشته باشد. ساخت قالب به عنوان مرحله دوم کار می باشد که  طراحان در کامپیوتر طراحی می نمایند. 
بسیاری از ماشین های ساخت قالب همچون پرینترهای سه بعدی عمل می کنند و می توانند انواع قالب های سه بعدی را تولید کنند. در گذشته نه چندان دور جهت تولید پلاستیک از قالب های فولادی بهره برداری می گردید . قالب های فولادی از معایب زیادی برخوردار بودند که یکی از اصلی ترین معایبی قالب های فولادی برخورداری از این معایب بود که که تولید قالب های فولادی هزینه ی زیادی را برای مدیران کارخانه ها در بر می گرفت.در حال حاضر به دلیل این ایراد بزرگ جهت تولید قالب پلاستیک از آلومینیوم استفاده می گردد.شایان ذکر است که امروزه می توان انواع قطعات قالبسازی را به صورت حضوری و غیر حضوری از مراکز معتبر تهیه نمایید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید