قفل قالب

قفل گرد شامل دو قسمت نرو مادگی می باشد که از جنس فولاد سخت ابزار و سخت کاری شده می باشد و در  قالب جهت آب بندی کردن و تلرانس های بالا و لقی نزدیک به صفر کاربردی می باشد. محل استقرار آن در کف کتیبه های نرو ماده به شکل ضربدری چهارتایی و سه تایی می باشد و این چیدمان با توجه به ابعاد قالب و وزن قالب در نظر گرفته می شود. قفل کن قالب یکی قطعات پر کاربرد در سال های اخیر برای قالبسازان به شمار می رود که هم در قالب های دقیق و هم در قالب های لاستیک کاربرد دارد.

قفل قالب پلاستیک

گیره یکی از بخش‌های بسیار مهم و کاربردی دستگاه تزریق شناخته می شود که به عنوان قفل قالب کاربرد دارد. حتما باید برای حفظ دستگاه، گیره را به شکل مداوم بررسی کرد و از خراب شدن یا عدم تنظیم گیره پیشگیری به عمل آورد.قالب قفل دار یک طرفه و دو طرفه جدیدترین و پیشرفته ترین نوع قالب شناخته می شود. چون امروزه این نوع از سقف به دلیل مزیت های مختلفی که دارد بسیار پرطرفدار شده است، تمام تلاش تولید کنندگان برای افزایش کیفیت قالب ها می باشد. این قالب ها در تمام تست های کیفیتی از جمله تست های وزن سنگین، ضربه با چکش های سبک و سنگین و پرتاب از ارتفاع عملکرد بهتری را نسبت به سایر قالب های موجود در بازار را نمایش می دهند.قالب های قفل دار  به دلیل مزایایی که در مقابل سایر قالب های موجود در بازار دارند، طرفداران بسیاری زیادی کرده است .

قفل کن قالب تزریق

تنظیم گیره دستگاه تزریق یا قفل قالب تاثیر خیلی زیادی در صحت و سلامت دستگاه دارد. در واقع گیره به عنوان مهمترین عضو دستگاه تزریق پلاستیک کاربرد دارد. برای افزایش عمر در ساخت گیره از چدن داکتیل استفاده‌ می‌ کنند. با توجه به نگه داشتن هر دو نیمه قالب زمان تزریق، بسته به طراحی ماشین ریخته گری تحت فشار با روش های مختلف انجام می پذیرد.در زمان تزریق  قفل قالب در یک روش اتصال با نیرو هست که از طریق اعمال یک نیروی هیدرولیکی بر کفشک متحرک رخ می دهد. روش دیگر اتصال با فرم به کمک قفل و بندهای مکانیکی انجام می شود. این قفل و بند ها تنها با یک نیروی کوچک پیش تنش عمل می نمایند.

 قفل قالب تزریق

در صورتی که قفل قالب عمل نکند ممکن است مشکلاتی همچون شکستگی لبه قالب، عدم فیکس شدن قالب‌ها در کنار هم و نفوذ شیرابه بتن از بین آن ها رخ دهد. طراحان با شناسایی عیوبی همچون آنچه نام برده شد، توانستند با معرفی قالب وافل قفل دار به بازار، این عیوب را برطرف نمایند و سرعت انجام پروژه‌ها با صرف زمان کوتاهی، با حفظ کیفیت افزایش پیدا کند.
ضمن ایرادات گفته شده، قفل قالب وافل طراحی شده توانست مزایای دیگری را هم به انجام این سیستم دهد که عبارت اند از :
قفل‌نگه دارنده، منجر به راحتی در اجرا ، گونیا و یک راستا شدن اتوماتیک سقف وافل می گردد .
قفل قالب از بلند شدن و سقوط قالب در هوای طوفانی پیشگیری می ‌کند.یک سوراخ ‌های تعبیه شده در دور قالب ، قابلیت بیرون کشیدن قالب را از زیر سقف با کمترین آسیب ‌دیدگی و استفاده از قلاب‌های مناسب آسان تر می کند.

 قیمت قفل قالب

قیمت قفل قالب با توجه به ابعاد آن ها از تفاوت هایی برخوردار می باشد. متخصصین در این خصوص  می توانند با بررسی نقشه های معماری شما، بهینه ترین ابعاد قفل قالب را با توجه به ویژگی های سازه، به شما پیشنهاد دهند و سازه را طراحی نمایند. استفاده از قالب با ابعاد بهینه و مناسب باعث به حداقل رسیدن وزن سازه، کاهش ابعاد ستون ها، کاهش میلگرد مصرفی و همچنین کاهش بتن مصرفی می گردد. لذا طراحی بهینه سازه و انتخاب قالب مناسب تاثیر خیلی زیادی در قیمت تمام شده ساختمان می گذارد.شما می توانید قبل از اقدام به سفارش در این خصوص با مشاوران متخصص در این خصوص ارتباط گرفته و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. 

خرید قفل قالب

فشارهایی که در ریخته گری تحت فشار در فلز مذاب رخ می دهد به داشتن قفل قالب و تجهیزات ویژه برای بسته نگه داشتن قالب می باشد تا از فشاری که جهت باز کردن قالب در زمان تزریق رخ می دهد و منجر به  پاشیدن فلز از سطح جدا کننده قالب می گردد اجتناب شود و تلرانس های اندازه قطعه ریختگی ضمانت شود.اغلب قالب ها به شکل  دو تکه ساخته می گردد  یک نیمه قالب به کفشک ثابت (طرف تزریق) و نیمه دیگر به کفشک متحرک (طرف بیرون انداز) بسته می گردد. قسمت متحرک قالب توسط ماشین روی خط مستقیم به جلو و عقب به حرکت در می آید و به این شکل قفل قالب باز و بسته می شود.

تست سلامت قفل قالب

قفل قالب به عنوان یکی از بخش‌های بسیار مهم و کاربردی دستگاه تزریق پلاستیک به شمار می رود. حتما می بایست برای حفظ دستگاه، قفل قالب را به شکل مداوم بررسی کرد و از خراب شدن یا عدم تنظیم گیره جلوگیری به عمل آورد. از جمله تست هایی که برای بررسی سلامت گیره و قفل قالب انجام می شود عبارت اند از :

  • انتخاب قالب متناسب با اندازه‌ی گیره
  • خودداری از روغن بازیافتی و سوخته جهت روان کردن گیره
  • تعادل و توازن بین صفحات ثابت و صفحات متحرک حفظ شود.
  • قدرت قفل در تایبار یکسان باشد.
  • پیشگیری از حرکات باز و بست گیره به شکل ضربه‌ای
  • بیش از حد نیروی قفل به مدت طولانی استفاده نشود.
  • به صورت مداوم و دوره‌ای گیره دستگاه بررسی شود.

جهت سلامت سیستم‌ گیره دستگاه تزریق ، حفظ تعادل بین صفحات و وجود نیروی قفل یک اندازه تایبار، از مهمترین نکاتی هستند که لازم است همواره به آن توجه شود.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

Welcome to the EasyDNNnews module

Edit and save settings: Open
Default settings exist: Use default settings