گیره سریع

امروزه برای انجام بسیاری از هنرهای نجاری همچون معرق و منبت کاری از ابزار و قطعات مختلفی استفاده می گردد. این گونه هنرها به ظرافت بسیاری نیاز دارد و به همین خاطر باید از ابزار آلات ظریف و مخصوص این کار استفاده گردد. گیره‌ سریع یکی از ابزارهای کاربردی در این هنر است. از این گیره ها در جاهایی که باید به دفعات زیاد باز و بسته شود استفاده می‌ کنند. در این نوع گیره مکانیزمی  به کار رفته که به کاربر این اجازه را می‌دهد تا با سرعت خیلی بیشتری و تنها با یک حرکت دهنه را باز و بسته نماید. همچنین  برای کار کردن با این وسیله  برخلاف مدل پیچی، فقط به یک دست نیاز دارید و سرعت کار کردن با آن‌ها بالاتر می باشد . ولی این ابزار‌ها معمولا از قدرت کمتری از مدل‌های مشابه  برخوردار می باشند. در نتیجه برای نگه داشتن یک قطعه ممکن است به تعداد بیشتری از این نوع گیره‌های سریع نیاز داشته باشید. همین مسئله باعث می‌ گردد برای تهیه تعداد بیشتری گیره هزینه زیادی هم متحمل شوید.

قیمت گیره سریع

گیره اهرمی  قوی ‌ترین نوع این مدل از گیره‌ها می باشد. و از یک آرواره ثابت و آرواره متحرک برخوردار می باشد. تفاوت آن با مدل F شکل در روش بستن دهانه می باشد که در این مدل به جای پیچاندن پیچ، با فشار دادن دسته ‌ی اهرمی شکل آن، دهانه ها بسته می گردد و به دلیل وجود سیستم جغجغه ‌ای گیره تا زمانی که دکمه ‌ی روی دسته آن فشرده نگردد ثابت مانده  و باز نمی شود. از این مدل استفاده‌های متنوعی  می کنند و در نجاری، فلزکاری، جوشکاری و دیگر صنایع نیز کاربرد خاص خود را دارد. گیره اهرمی روی گونیاهای اره فلکه یا رنده رومیزی و یا گیره زیر دریلی قابل نصب می باشد. همچنین برای تنظیمات خاص  باز در سازه‌های ابتکاری می‌توان از آن استفاده نمود که  در جای مناسب محکم می‌ گردد. برای باز شدن فقط کافی می باشد اهرم مربوطه را بالا کشیده و برای بسته شدن نیز باید اهرم را فشار داد. یکی از کاربردهای دیگر این گیره‌ها در کمان‌های اره مویی می باشد که در هنر معرق کاری از آن استفاده می‌ گردد. چون باز و بسته نمودن  پیچ خروسکی کمان  بسیار سخت می باشد و باید از آچارهای مخصوصی در این زمینه استفاده نمود. یکی دیگر از انواع گیره ها گیره انبری یا فنری است که یک مدل دستی کوچک می باشد که از نظر ظاهر و همچنین عملکرد، شبیه گیره‌های لباس است ولی در ابعادی بزرگ ‌تر. معمولا زبانه‌های آن را با پلاستیک نرم پوشانده تا در زمان کار به سطح مورد نظر آسیبی وارد نگردد. این مدل برای کار‌های تعمیراتی کوچک مثل چسب یا رنگ زدن قطعات کوچک، وسیله‌ای بسیار مناسب می باشد. نوع دیگر آن گیره تفنگی می باشد که از کاربرد‌های بسیار متنوعی  برخوردار می باشد و از خانه گرفته تا تعمیرکاران کوچک و صنایع از این وسیله استفاده می کنند. همچنین در برخی انواع این مدل گیره، می‌توان جهت آرواره‌های آن‌ها را تغییر داده و از آن‌ها برای فشار دادن یا دور نگه داشتن دو قطعه از یکدیگر استفاده نمود.

قیمت گیره سریع

قیمت گیره سریع با توجه به نوع و کیفیت آن متفاوت است. همچنین برند گیره سریع از عوامل تاثیر گذار در قیمت آن می باشد. هرچه جنس و کیفیت مواد اولیه استفاده شده در آن بیشتر باشد قیمت آن نیز به مراتب بالاتر خواهد بود. از آن جایی که قیمت گیره سریع با وجود نوسانات موجود در بازار مدام در حال تغییر می باشد نمی توان قیمتی ثابت برای آن در نظر گرفت.

خرید گیره سریع

برای خرید گیره سریع باید ابتدا از فروشگاه معتبر خریداری نمایید  و گیره دسته دوم خریداری نکنید. همچنین باید موقع خرید کاملا دقت شود که از نظر فنر زیر دستگاه از کیفیت خوبی  برخوردار باشد و فک های گیره کاملا بررسی شده تا آج دار باشد. همچنین  باید به جنس، نوع، ابعاد و کاربرد های هر یک  از انواع گیره سریع  دقت کنید تا نهایت کارایی را داشته باشد و با وجود تحریم ها و تغییرات لحظه ای قیمت ها بهتر می باشد  قبل از هر اقدامی در خصوص خرید گیره سریع، از چند جای معتبر استعلام قیمت گرفته تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه های جاری خود بتوانید محصول با کیفیت تری را برای مجموعه تان تهیه نمایید.

خرید گیره سریع

گیره سریع عمودی

گیره سریع عمودی  نوع دیگری از گیره ها است. که در دستگاه های دورکن، فارسی بر و شابلون سوراخ کاری مورد استفاده قرار می گیرد. گیره های دسته عمودی از نقش موثری در برش بدون خطا قطعات و سوراخ کاری صحیح پانل ها برخوردار می باشند. از نکات قابل توجه این گیره ها وزن پایین گیره و ظرفیت بالای نگهداری قطعات است.

گیره سریع افقی

گیره سریع  افقی نیز قابل اتصال به دستگاه دورکن، فارسی بر و شابلون های سوراخکاری است  و به علت تعداد اهرم های به کار رفته در آن،  قدرت بالایی  در هنگام اعمال فشار به قطعات  دارد. این گروه از گیره سریع  نیز از وزن مناسبی برخوردار می باشند و به  دلیل  قدرت بالایی که  دارند در هنگام استفاده به نیروی زیادی از سوی کاربر نیاز نمی باشد.

گیره سریع عمودی

ما در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات جامعی در خصوص گیره سریع و انواع آن به شما ارائه دهیم و امیدواریم این اطلاعات برای شما موثر و مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم اطلاعات مربوط به نیاز ها و خواسته های شما را به نحو احسن ارائه دهیم و کارشناسان و همکاران ما با تیم کارشناسی حرفه ای و باتجربه برای ارائه مشاوره و عرضه بهترین گیره سریع با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت در خدمت شما هستند تا بتوانید بهترین خرید و انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید